güvenlik kamerası
DOLAR: 7.78 TL
EURO: 9.25 TL

Fotoğrafçılık

5 yıl önce

 Daha iyi bir yol var mı? Fotoğraf maninenizi alıp bir şeyler çekmek istediğinizde,önce konunun çevresinde dönün,farklı açılardan görün,nereden daha güzel gözükebilir,Kamerayı yan çevirin,düz tutun,üstten,alttan her yerden bir sürü fotoğraf çekin.Sonradan bu karelere baktığınızda şaşırtıcı güzellikte bir fikir olduğunu anlayacaksınız.

5 yıl önce

Kompozisyon Bir noktayı kare içine yerleştirmenin sonsuz yolu vardır.İlk akla gelen tam oraya yerleştirmektir.Bazen bu en iyi yöntem olmayabilir.Neden yukarıda olmasın? Yada neden sağda? Farklı problemler için farklı çözümler üretmeliyiz.Noktanın ortada olması statik bir fotoğraf yaratır.Nokta sağa giden bir araba olsaydı ve fotoğrafın sağında yerleştirilseydi bu fotoğrafa bakan kişide fotoğraf çekilirken geç kalındığı hissini uyandırır.En iyisi arabanın önünde bir şey bulunmayacak...

5 yıl önce

Yaklaşabildiğin kadar yaklaş Konuyu ne kadar vurguluyorsanız,vermek istediğiniz mesajı o kadar kolay verirsiniz.Bunu yapmanın milyonlarca yolu olabilir ama en kolayı konuya olabildiğince yakınlaşıp arka plandaki her şeyi yok etmek. Diyelimki bir çiçeğin fotoğrafını çekeceksiniz.Arka plandaki sandalye yada çiçeğin saksısı sizce bu karede olmalı mı? Neye dikkat çekmeye çalışıyorsunuz çiçeğe mi yoksa bulunduğu ortama mı buna göre yakınlığı ayarlamalısınız.          

Yukarı Çık