güvenlik kamerası
DOLAR: 7.57 TL
EURO: 8.83 TL

İnternette yasaklı sitelere nasıl girilir ?

907 kez görüntülendi

Yasaklı sitelere nasıl girilir ? Yasaklı Sitelere giriş yöntemleri

Yeni Güncellendi !

Yasaklı sitelere girmek için pek çok yöntem bulunuyor. Kimi VPN kullanıyor, kimi Proxy ayarlarını değiştiriyor; ancak sonuç itibariyle bir şekilde kullanıcı yasaklı sitelere girmeyi başarıyor. Peki yasaklı sitelere girmek için ne yapmak gerekiyor? İşte kullanabileceğiniz en kolay yasaklı sitelere giriş yöntemleri…

Yasaklı sitelere girmek için daha önceleri DNS numaralarını değiştirerek girilebiliyordu. Artık bu yöntem işe yaramıyor. Yasaklı sitelere bu yöntem ile girilemiyor.

Bunun dışında VPN uygulamalarını da kullanabilirsiniz. Bunun için Hotspot Shield, TunnelBear veya Zenmate gibi uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Telefonlara da kurulabilen VPN uygulamaları sizi ayrıca efor sarfetmenize yol açmadan yasaklı sitelere girmenizi sağlar. Çeşitli VPN himeti sunan şirketler var bunların içerisinde aylık limiti yüksek veren var düşük veren var hızlı olan var yavaş olan VPN servisleri var. Bir çok merkezden erişim var kısıtlı lokasyonlardan erişim var.

Peki Nedir bu VPN olayı ?

VPN Nedir ? Ne işe Yarar ?

vpn-nedir-virtual-private-network

vpn-nedir-virtual-private-network

VPNVirtual Private Network (Sanal Özel Ağ) teriminin kısaltılmış halidir ve en temel anlamıyla internete başka bir IP adresi üzerinden bağlanmanızı sağlayan hizmettir. VPN, bağlantınızı güvenli hale getirir ve herhangi bir ağa bağlanırken sizin bağlantınızı şifreler ve kimliğinizin bulunmamasını sağlar. Aynı zamanda ülkenizdeki yasaklı sitelere, kısıtlanmış sitelere veya IP’lere yine VPN sayesinde bağlanabilirsiniz. Aynı zamanda VPN sistemi gönderdiğiniz, aldığınız tüm verileri kendisi şifrelediğinden 3. şahısların ne yaptığınızı görmesine izin vermeyen bir güvenlik sistemi olarakda kullanılabilir.

Bir anlamda yaptığınız işlemlerin başkaları tarafından izlenmesini engelliyor.

Ancak şöyle bir sorun var ki VPN hizmeti sağlayan uygulamalar firmalar genel olarak size önce bir deneme süresi verir daha sonra bunun kesintisiz, limitsiz, hızlı bir hizmet şeklinde devam ettirmeniz için sizden ek ücret isterler. Aynı zamanda bağlandığınız sunucu muhtemelen farklı ülkelerden olacağından PING sorunu yaşayabilmeniz olasıdır. Eğer ücretsiz ve hızlı internet sağlayan bir VPN bulursanız istediğiniz sitelere engelleme olmadan anonim olarak dolaşım imkanı vermektedir.

Şu ana kadar test ettiğimiz Free VPN servislerinde en basarılı olan WINDSCRIBE aylık 10 gb veri kotası veriyor tamamen ücretsiz bir çok merkezden bağlanabilirlik sunuyor. Tek sıkıntısı belirli zamanlarda yavaşlama, veri akışı yavaşlaması. Bunu zaten bilerek yapıyorlarki ücretli versiyonunu satın almanız için.

 

Bunun yanında ev verimli ücretli VPN ise AVAST SECURELINE  Bu yazı yayına editlendiği esnada bir yıllık ücreti 89,99 TL / yıl.

Ayrıca küçük bir miktar farkla bir kaç cihazda kullanım imkanı da mevcut.

Gerçekten bir çok noktadan hızlı bağlantı yapabiliyorsunuz ve oldukça hızlı. VPN kullanarak internette anonim olarak dolaşma özgürlüğünü yaşıyorsunuz.

Ürün Koruma   Mağaza ürün koruma  Mağaza güvenlik

güvenlik kamerası

İnternette yasaklı sitelere nasıl girilir ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık