güvenlik kamerası
DOLAR: 7.84 TL
EURO: 9.29 TL

Android Telefona Nasıl Format Atılır?

2.043 kez görüntülendi

Android Telefona Nasıl Format Atılır?
ürün koruma

Android telefonunuza bir gün format atmak zorunda kalabilirsiniz.Bu herhangi bir sebepten olabilir.Android işletim sistemli telefonlarda bilgisayar gibi kullanıma bağlı olarak duraksama oluşabilir yada sisteminiz düzgün çalışmayabilir.İşte bu makalemizi okuyarak ilk günkü haline getirebilir kısacası format atabilirsiniz. Bu format atma işlemi telefonunuzda kayıtlı rehber,mesaj,fotoğraf vs. dökümanlarınızı silecektir.Format atmadan önce kesinlikle yedekleme işlemi yapmalısınız. Telefonunuzu bilgisayara bağlayarak tüm dosyaları bilgisayarınıza alabilirsiniz. Telefon rehberinide sim kartınıza taşıyarak rehber yedeğini de böyle alabilirsiniz.

Menü>Ayarlar>Gizlilik>Fabrika Ayarlarına Çevir ya da bazı telefonlarda Menü>Ayarlar>Yedekle ve Sıfırla>Fabrika Ayarlarına Çevir diyerek format atabilirsiniz.

Telefonunuzun arama bölümüne gelip *2767*3855#  tuşlayarakta format atabilirsiniz.

Samsung Galaxy cihazlar da telefonu kapalı konuma getirip ortadaki tuşa asıyoruz bununla aynı zamanda power ve ses açma tuşuna da basıyoruz.Telefon açılana dek basılı tutuyoruz.Telefon açıldığında wipe data>factory reset seçiyoruz ve reboot now dediğimizde telefon kendini formatlıyor.

güvenlik kamerası

Android Telefona Nasıl Format Atılır? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık